خانه / مذهبی / قرآن و شیطان پرستی / قرآن و شیطان پرستی(۸)

قرآن و شیطان پرستی(۸)

تاریخچه بافومت:

بز “مندز” هم معنی همان مار بزرگی است که حوّا را فریب داد، ابلیس، شیطان، لوسیفر یا بز بافومت. بافومت ِ”لاوی” در قرن نوزدهم و در ارتباط با شیطان پرستان و جویندگان علوم خفیه دوباره زنده شد. تصویری که ما از بافومت در رسانه های اصلی می بینیم توسط “الیفانس لاوی” کابالیست تحسین شده قرن نوزدهم و کسی که کارش رمزگشایی از جادو بود خلق شد.
لاوی سفر خود را به عنوان یک کاتولیک که خیلی دوست داشت به یک منصب مذهبی در کلیسا برسد آغاز کرد، در حالیکه مسیری که در پیش گرفته بود او را بیشتر به پیگیری و مطالعه جادو هدایت کرد. لاوی اسم واقعی او نبود بلکه حاصل تلاش او برای تبدیل کردن اسم انگلیسی خود به زبان عبری بود. در کتاب اولش با نام Dogme et Rituel de la Haute Magieاین مقدمه مشهور آمده است:
“پشت پرده تمام تمثیل ها و حکایتهای کاهنی و عرفانیِ آموزه های باستان، پشت تاریکی و مصائب عجیب و غریب تشریفات ورود، زیر مهر و موم همه آثار مقدس، در خرابه های نینوا و تـِبس، روی سنگهایی که از معبدهای قدیمی فرو می ریزند و روی چهره سیاه شده ابوالهول آشوری و مصری در نقاشی های هیولاگونه و حیرت آوری که برای مومنان هندی به عنوان صفحاتی الهام گرفته شده از “ودا” کتاب مقدس هندیان تفسیر می شود،
در نمادهای مرموز از کتاب های قدیمی ما در مورد علم کیمیا، در مراسم تمرین برای پذیرش در کلیه جوامع مخفی، نشانه هایی از یک عقیده یافت می شود که همه جا و همه جا به دقت پنهان سازی شده است.”
او تأثیر عمیقی بر جادوی “تشکیلات سپیده دم طلایی هرمس” و بعدها بر آلیستر کرولی عضو سابق این تشکیلات به جای گذاشت. او همچنین نخستین کسی بود که اعلام کرد ستاره پنج پر به صورت یک رأس در پایین و دو رأس در بالا نماد شیطان است.

۲

بافومت لاوی- بازوها حاوی کلمات لاتین SOLVEبه معنی حل کردن و GOAGULAبه معنی پنهان کردن است.

بافومت را موجودی بالدار نشان می دهند تا بگویند زمانی جزء فرشتگان بوده است.
بافومت لاوی در حال تبدیل شدن به نمادی مهم در کیهان شناسی “تلما”، نظام عرفانی ای که در اوایل قرن بیستم توسط آلیستر کرولی پایه گذاری شده بود.
کرولی درباره بافومت ادعا کرد:
شیطان از نظر تاریخی خدای مردمان است، کسانیکه ممکن است شخصاً از او متنفر باشند. این مار، شیطان، دشمن انسان نیست بلکه او ساخته شده است که خدایان از نسل ما خیر و شر را بشناسند. او امر فرمود: ” خودتان را بشناسید” و مقدمات آن را آموزش داد. او شیطان ” کتاب توت” است و نماد آن بافومت است.

نکات مهم:
کرولی: من به مار و شیر اعتقاد دارم، رمزِ رموز، به نام بافومت.
کرولی نام بافومت را از شعار خود در تشکیلات مخفی O.T.Oگرفته بود.
بافومت لاوی در کارت های تاروت دیده می شود که نماد شیطان است. (XV) کارت پانزدهم در یک بازی سنتی ورق. کارت های تاروت توسط غیبگویان برای فال گیری استفاده می شد. (در ادامه)
نماد بافومت نشان رسمی کلیسای شیطان است. این نماد همچنین توسط بسیاری از تشکیلات دیگر هم به کار می رود. معمولاً آنها که با شیطان پرستی یا “مسیر دست چپ”در ارتباطند.
مسیر دست چپ معادل جادوی ِ سیاه ِ مخرّب است.
تصویر منطقه البروج بافومت “جَدْیْ”است که یک بزغاله جهنده است که خصوصیتش آزادی است.
مشخصات بافومت در اعتقاد کلیسای کاتولیک عرفانی، توسط گروه حاضرین در کلیسا بعنوان بیعت با بافومت ذکر می شود.
فراماسونری اذعان می کند که معمار جهانی، بافومت است.

print

همچنین ببینید

قرآن و شیطان پرستی(۱۲)

رمزگشائی ۶۶۶ ،عدد محبوب شیطان! سوالی که ممکن است بارها از خودمان پرسیده باشیم احتمالاً …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *